Virtuálny agent
pre spoločnosť Xella

Virtuálny agent pomáha zákazníkom 24/7 a nahrádza fyzického operátora na chate.BOT naživo
„Po zavedení virtuálneho agenta je komunikácia s našimi zákazníkmi intenzívnejšia a náš customer support efektívnejší.“

Luděk Suchomel, Marketing Manager CEE, Xella CZ

VÝZVA

Spoločnosť Xella chcela poskytnúť svojim zákazníkom nadštandardný zákaznícky servis 24/7, čo by v prípade fyzických operátorov znamenalo náročnú 3-smennú prevádzku. Zákazník prémiovej značky nemôže čakať na preplnenej linke a zaslúži si nájsť odpoveď na svoju otázku hneď a kedykoľvek.

Xella má navyše pomerne komplexný a sofistikovaný sortiment a pomoc používateľom s navigovaním v jeho ponuke a na webe je pre zákaznícku spokojnosť zásadná.

RIEŠENIE

Vytrénovali sme virtuálneho agenta takým spôsobom, aby bol schopný odpovedať na pre-sales, ale aj na „care“ otázky, t.j. ako konkrétne produkty používať.

Virtuálny agent ponúkne zákazníkovi relevantnú podstránku, video alebo radu priamo z FAQs a vie odpovedať na prirodzene položené otázky.

Porozumenie stovkám typov FAQs a tisícom formulácií

Porozumenie stovkám typov FAQs a tisícom formulácií

Aktívna navigácia na webe

Aktívna navigácia na webe

Automatický výber informačného zdroja

Automatický výber informačného zdroja

VÝSLEDKY

8 000 x

mesačne ponúkne virtuálny agent pomoc zákazníkom

700

zákazníkom mesačne X-Bot pomôže vyriešiť otázku

30 x

za mesiac X-Bot vytvorí lead

Po nasadení asistenta sa počet konverzácií v chate vedených so zákazníkmi zvýšil 5x a vo viac ako polovici prípadov sa to dialo mimo bežného pracovného času. Vďaka jeho asistencii sa tiež skrátil "response time" pri riešení technických otázok.

Spoločnosť Xella získala vo virtuálnom agentovi "všeobjímajúci nástroj", vďaka ktorému dokáže byť svojim zákazníkom bližšie a vždy dostane informáciu, keď sa vyskytne nejaký problém.

Čo povedal klient

„Sme radi, že sme si zvolili virtuálneho agenta od Xolution a že spoločne pracujeme s prelomovou technológiou. Veríme, že sa nám tak podarí ísť s trendmi v digitalizácii a dlhodobo zvyšovať konkurencieschopnosť našej firmy v tomto rýchlom svete.“

Jan Podbřecký, Marketing specialist, Xella CZ.

Nadnárodný koncern Xella International pôsobí v Českej republike aj na Slovensku a zastupuje preslávenú značku pórobetónu YTONG. Výrobky značky YTONG sú na našom trhu veľmi dobre známe a obľúbené, predstavujú synonymum medzinárodného štýlu, ktorý je moderný a inovatívny.

BOT naživo

Máte záujem?

linkedin

Contact us

Please leave a message and we will get in touch.

Please enter valid e-mail address

Thank you!

We will contact you shortly!